U nas jeszcze nie pada śnieg, ale mam nadzieję, że tej zimy coś tam spadnie 😀
Wiem za to, że w pozostałych częściach kraju, biały puch zagościł już na dobre. Pojawia się więc pragnienie, żeby… zrobić zimowe zdjęcia koni. A jak

Problemem pozostaje tylko jak to zrobić…

Po pierwsze: ubierz się ciepło! Niby hahaha, ale ciepłe, nieprzemakalne buty to podstawa. Jeździec sobie plumka, wysoko ponad śniegiem, a Ty musisz stać/kucać/kłaść się przez godzinę.
Dlatego potrzebne Ci będą dobre buty, grube spodnie, bielizna termoaktywna, czapka, szaliczek i rękawiczki! I najlepiej ogrzewacze do dłoni, które można tanio kupić w decathlonach, lidlach, a nawet zrobić samemu.

Po drugie: Pamiętaj o odpowiednim naświetleniu! Fotografowanie śniegu to bardzo trudna praca. Zwłaszcza, jeśli koń jest kary. W tym momencie, nasz pomiar światła może zwariować, dlatego warto dobrać odpowiednie ustawienia ekspozycji, pamiętając, że zawsze łatwiej wyciągnąć coś z cieni, niż próbować ukryć prześwietlenia.

Po trzecie: dobierz dokładnie balans bieli! Pamiętaj, że śnieg jest zazwyczaj białawy (no chyba, że było tam dużo psów, to może być żółtawy, ale tego na zdjęciach pokazywać nie chcesz… mam nadzieję), oczywiście, możesz mieć inną wizję artystyczną, ale najłatwiej odpowiednio dobrać ustawienia już w momencie robienia zdjęć.

Po czwarte: Zadbaj o bezpieczeństwo! Tak, to jeździec odpowiada za siebie i konia, ale kiepsko by było, gdybyś Ty był przyczyną wypadku. Sprawdź czy miejsce w którym ma się odbyć sesja jest bezpieczne, nie zgadzaj się na pomysły „stanę tu na środku zamarzniętego jeziora, bo będzie wyglądało odjazdowo” albo „a teraz przegalopuję się po lodzie”.

Po piąte: po przyjściu do domu z kilkugodzinnej wizyty w ujemnej temperaturze, nie wyciągaj od razu aparatu z plecaka/torby. Daj temperaturze się wyrównać, a wnętrze Twojego sprzętu nie zaparuje, wyrządzając spore szkody w elektronice.

Po szóste: Nawet, gdy nie ma pogody, zdjęcia potrafią wyjść super😀

Po ósme: pamiętaj o godzinie wschodu i zachodu słońca! Dni w zimie są mega krótkie.
Equine Sport Photography

Po dziewiąte: weź termos z ciepłą herbatą. Przyda się, uwierz mi.
Po dziesiąte: ciesz się! Śniegowe zdjęcia to świetna zabawa!

Equine Sport Photography